'Wij bouwen de beste feestjes'

Het Clubje: Het bestuur van ISN-Leiden

Marc de HaanV.l.n.r: Nicolò De Sandre, Ana Schröder, Margot Möslinger (met mascotte Sho), Natalie Pommerel, Marta op den Akker en Marjon Hilhorst. Niet op de foto: Marieke Schmidt.

Marleen van Wesel

Marjon Hilhorst (24, master political science: international organisation): ‘Wij zijn het bestuur van ISN Leiden. De Leidse afdeling van het Erasmus Student Network, de grootste studentenorganisatie van Europa.’

Marta op den Akker (21, Italiaans): ‘A home, away from home, voor alle internationale studenten.’

Margot Möslinger (26, industrial ecology, uit Oostenrijk): ‘In totaal zijn er meer dan vijfhonderd afdelingen in veertig landen. De Leidse afdeling bestaat dit jaar 25 jaar.’

Natalie Pommerel (23, premaster antropologie): ‘We hebben zo’n 700 leden.’

Op den Akker: ‘Ook Nederlanders, die vaak zelf op uitwisseling zijn geweest.’

Pommerel: ‘Ik was zes maanden in Indonesië, maar ik ben ook mentor geweest in de OWL, de Leidse introductieweek voor internationale studenten.’

Hilhorst: ‘Onze Weekly Drinks op woensdag in café Einstein trekken ook steeds meer Nederlanders. Misschien omdat onze leden de beste feestjes bouwen. Go crazy, dat hoort wel bij een uitwisselingsjaar.’

Op den Akker: ‘Op het slotfeest van de OWL hadden we duizend mensen in Gebr. de Nobel. We waren pas een maand bestuur.’

Pommerel: ‘Het OWL-bestuur was juist bijna klaar. Het was een heftige week. Steeds als het nodig was, gaf een meisje van het OWL-bestuur me een knuffel. En na afloop kregen we een nieuwe cuddle buddy: Sho, het knuffelvarken.’

Möslinger: ‘Dat is nu onze mascotte. Internationale ESN-besturen proberen elkaars mascotte altijd te stelen. Bij Sho is dat nog niet gelukt, maar later dit jaar moet hij nog mee naar de Costa Brava, waar alle ESN-besturen samenkomen.’

Nicolò De Sandre (23, master ICT & Business, uit Italië): ‘We kregen hem bij de CoBo (constitutieborrel, red.), met een hoop andere cadeaus. We zijn met ons bestuur ook naar andere CoBo’s geweest. Er staat altijd een pedel, op de grond te stampen met een stok, om met een hoop herrie elk bestuur aan te kondigen. Zoiets had ik nog niet eerder gezien.’

Op den Akker: ‘CoBo’s zijn sooo Dutch! Als we tegen internationale ESN-collega’s over disputen en ontgroeningen beginnen, kijken ze je heel vreemd aan.’

Pommerel: ‘Veel speelt zich hier binnen de studentenverenigingen af. Daardoor kan het lastig zijn voor internationale studenten om aansluiting te vinden.’

Ana Schröder (20, international bachelor psychology, uit Duitsland): ‘Klopt! Ook lastig is dat alles enorm verweven is. Om een telefoonabonnement af te sluiten, heb je een Nederlandse bankrekening nodig, en daarvoor moet je weer ingeschreven zijn bij de gemeente. Zeker als je hier maar voor een paar maanden bent, is het lastig om te ontdekken waar je moet beginnen.’

Pommerel: ‘Maar het allergrootste probleem is housing. Als je als Nederlandse student dacht dat het moeilijk was, moet je de verhalen van internationale studenten eens horen.’

De Sandre: ‘Het ov is ook tamelijk ondoorgrondelijk.’

Möslinger: ‘En duur! Veel internationale studenten volgen colleges in Den Haag. Zonder studenten-ov moeten ze de normale prijs voor een treinkaartje betalen.’

Hilhorst: ‘Deze week is het de Week van de Internationale Student. Vrijdag organiseren we een Cocktail Party. Zoals elke maand eigenlijk.’

Schröder: ‘En donderdag Tosti Thursday, zoals elke week.’

Möslinger: ‘Voor ons is elke week de Week van de Internationale Student.’

Deel dit bericht:

Voorpagina

Achtergrond

Wetenschap

Onze man in Mekka

De Leidse islamoloog Christiaan Snouck Hurgronje, alias Abd al-Ghaffar, was rector …

Geleerde graffiti

Behalve muurgedichten telt Leiden ook muurformules, die Leidse natuurkunde …

Studentenleven

Nieuws

English page