Frutti di Mare: 'H

Roy BorghoutsTwan Huys (links): 'Seks, drugs en rock and roll. Hoe scoor jij daarop?' Jochem Myjer: 'Hoog.'
De Leidse Jochemy Myjer was een ‘dikke student’ toen hij biologie studeerde in Groningen. Dertig kilo kwam hij aan. Interviewer Twan Huys: ‘Seks, drugs en rock and roll. Hoe scoor jij daarop?’ Myjer lacht: ‘Hoog.’
Hij haalde zijn propedeuse, maar het podium lonkte. Als hij op zijn negentiende het Studenten Cabaret Festival wint, richt hij zich helemaal op cabaret. Die biologiestudie heeft hij nooit afgemaakt, zo vertelt hij vrijdag in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van College Tour, dat vorige week donderdag werd opgenomen.
De doelgroep van het NTR-programma bestaat eigenlijk uit studenten, maar in de Leidse Schouwburg zijn ook veel middelbare scholieren aanwezig. Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium, waar Myjer nog bij dj Armin van Buuren in de klas heeft gezeten, hebben speciaal vrij gekregen. ‘Normaal komen mensen uit het hele land’, zegt Huys. Nu zit de zaal vol Leidenaren.
Want Myjer is een geliefde Leidenaar en nauw betrokken bij de stad. Op drie oktober deelt hij haring met wittebrood uit, hij gaf dit jaar het startschot bij de Singelloop en schreef een ode aan Leiden: ‘La La La Leiden.’ Hij is ook betrokken bij verschillende goede doelen in de stad. Zijn inzet werd in 2009 beloond met een erepenning.
‘Leidenaren zijn rustige, nuchtere mensen’, vindt de cabaretier. Hij vertelt hij weleens uitgaat met een bril en snor opgeplakt om niet herkend te worden. In Leiden doet hij dat nooit. ‘Daar kent iedereen elkaar. Dan kijken ze me aan en zeggen ze: "Myjer, waarom heb je nou een snor op?"’
Huys heeft twee serieuze onderwerpen op het programma staan: De tumor, die vijf jaar geleden werd ontdekt in zijn ruggenmerg, en zijn carrière even tot brute stilstand bracht, en zijn vertrek als Paniekpiet. Myjer heeft daar weinig zin in: over zijn ziekte heeft hij al zoveel gepraat, zegt hij.
Ook over zijn afscheid bij Het Sinterklaasjournaal is hij terughoudend. ‘Ik ben een komiek. Mijn taak is het om mensen te vermaken, wat ze er ook van vinden. Ik wil niet verdelen.’ Zijn keuze om te stoppen als Piet was niet zo principieel als bijvoorbeeld die van Hoofdpiet Erik van Muiswinkel, die uit protest zijn functie neerlegde. Voor Myjer was de lol er vanaf. Het feest werd minder leuk door de discussie en de veiligheidsmaatregelen: hij stond op gegeven moment naast bewapende Pieten op de stoomboot.
Hij kijkt liever vooruit. Het tweede deel van zijn kinderboek De Gorgels staat in de stijgers. En zijn nieuwe voorstelling Adem in, Adem uit speelt vanaf volgend jaar door het hele land. Bijna alle shows zijn uitverkocht, op een paar na. Kaartjes kan je alleen bij de theaters zelf kopen. Houd rekening met lange rijen.
College Tour met Jochem Myjer, vrijdag 16 september, NPO2, 21.10 uur
Voorpagina

Waarom zijn zij nog geen prof?
Minister Bussemaker van Onderwijs riep onlangs universiteiten op om honderd extra …
Achtergrond

Onze Vietnamoorlog
Op de zelfmoordaanslagen tijdens de Atjeh-oorlog had Nederland niet echt een goed …

Gruntende vrouwen rukken op dankzij YouTube
De emancipatie van metal heeft nog een lange weg te gaan. Maar dankzij YouTube gaat het …
Alles over grunten, afranselen en aaien
Wetenschap

Engelen des doods
Ook al zijn ze met minder, vrouwelijke militairen zijn misschien wel eerder geneigd tot …

Knuffelen via Skype
Met een speciale mouw kun je elkaar op afstand toch ‘aanraken’. Handig voor …
Zij moeten hoogleraar worden
Minister Bussemaker riep deze maand de Nederlandse universiteiten op om 100 extra …
Studentenleven

Kamervragen: 'De hospita verzamelt enge clowns'

Column: Flanorpad's Got Talent

Geen Commentaar: Stille Werkgroep
Nieuws
'Bsa mag student niet duperen'
Universiteiten en hogescholen moeten ophouden met het marchanderen met het bindend …
'...' Shotokan-karate

Hoe ver gaat de 'Haagse flirt'?
Rector magnificus Carel Stolker gaat volgende week op bezoek bij de Leidse gemeenteraad …

Machtsstrijd in Sieboldhuis

Promovendi krijgen te weinig tijd
Bij tien procent van de aangeboden promotieplekken is er te weinig tijd voor promovendi …
Studenten negeren vaak leeftijdsgrens drank
Een substantieel deel van de jongeren koopt zelf drank, ondanks de verhoging van de …
Geen maximumbedrag voor tweede studie
Vooralsnog komen er geen maximumbedragen voor het vaak hogere collegegeld voor tweede …
Toelage voor gehandicapten verschilt
Hoeveel toelage je als gehandicapte student krijgt, verschilt sterk per gemeente. …
Snouck Hurgronjehuis
Green Office
Website voor opleidingscommissies
CDA tegen leenstelsel
Geen aanstelling Stapel
English page

A degree of hardship
Have you found housing yet? If you found it difficult, you’re not alone. Leiden is …