Verkiezingen: ongeldige stemmen en partijdigheid

16 Mei 2013

De stemmen voor de faculteitsraadverkiezingen voor Geesteswetenschappen die op maandag en dinsdagochtend zijn uitgebracht, zijn door het centraal stembureau ongeldig verklaard. En Minerva en Quintus zouden SGL steunen.

Sander Bos, voorzitter van het Stembureau Geesteswetenschappen: ‘Maandag bleek dat niet alleen studenten van Geesteswetenschappen opgeroepen waren om te stemmen, maar ook per ongeluk een groep studenten van Campus Den Haag.’ Dat leverde een aantal van 285 extra ‘stemgerechtigden’ op. ‘Om vragen over de legitimiteit van de uitslag te voorkomen, hebben we toen besloten de verkiezingen te sluiten en de uitgebrachte stemmen ongeldig te verklaren.’
De Haagse studenten die werden opgeroepen om te stemmen, volgen een studie die onder de faculteit Geesteswetenschappen valt. Studenten die maandag en dinsdagochtend gestemd hebben, worden opgeroepen dit nogmaals te doen.
Marc Hogenhuis, lijsttrekker van Lijst Vooruitstrevende Studenten (LVS), beschuldigt de studentenverenigingen Minerva en Quintus ervan een voorkeur voor een bepaalde partij uit te dragen. Volgens Hogenhuis mocht zijn partij geen campagne voeren op de sociëteiten van de verenigingen. Dit recht zou exclusief voorbehouden zijn aan de Studenten Groepering Leiden (SGL). Er zou verder geen plek geweest zijn voor andere partijen.
Voorzitter van Quintus Stijn van den Wijngaard bevestigt dat er slechts één partij campagne heeft gevoerd op de sociëteit. ‘Wij hebben de SGL de gelegenheid gegeven bij ons langs te komen omdat we het belangrijk vinden onze leden extra met de partij in aanraking te brengen. Dit omdat de SGL zich altijd heeft hardgemaakt voor de belangen van de actieve student. Overigens worden onze leden verder niet verplicht om op SGL te stemmen.’
Pepijn van Ham, preses van Minerva, ontkent de aantijgingen dat de SGL wordt voorgetrokken door de vereniging. ‘Onze leden hebben de gelegenheid gehad om hun partij, welke dan ook, te promoten.’ Studenten die geen lid zijn van Minerva waren niet welkom om campagne te voeren. ‘Wij vinden dat er genoeg andere mogelijkheden voor hen zijn, bijvoorbeeld via de social media.’ JVH

Deel dit bericht:

Nieuws

Leiden meeste dierproeven

De Universiteit Leiden en het Leids Universitair Medisch Centrum zijn twee van de drie …

16 Mei 2013